Вітаю Вас ГістьСубота, 17.03.2018, 08:54

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Ноутбуки та Нетбуки » 2016 » Вересень » 10 » Як вибрати міні АТС
16:19

Як вибрати міні АТС

Як вибрати міні АТСНасамперед необхідно визначитися з типом підключення міських ліній. Якщо у вас є вже міські лінії, але ви не знаєте які, то можна уточнити це питання у оператора зв'язку. Якщо, ви тільки заїхали в новий офіс і тільки плануєте підключення, вибираєте нову АТС, то тут вам потрібно знову ж радитися з вашим оператором і зрозуміти, що для вас буде оптимальним по співвідношенню ціна / якість.

Перед тим, як обрати IP АТС, слід розділити всі АТС за типом підключення на 2 категорії.

Аналогові АТС. В якості зовнішніх ліній до цієї АТС можливо підключити міські аналогові двопровідні лінії зв'язку. Це ті ж лінії, які подають в кожну квартиру.

Цифрові АТС. Під цифровими, ми розуміємо АТС, до яких можна підключити цифрові лінії зв'язку, такі як потік PRI E1, IP або канали (SIP протокол). Потік PRI E1 дозволяє підключити до АТС до 30 ліній зв'язку (номерів телефонів може бути від 1 на всі 30 каналів, до 30 - тобто по одному на кожну лінію). Цифровий потік E1 PRI подається у вигляді одного Ethernet кабелю з роз'ємом RJ-45. IP-канал подаються через інтернет кабель, їх кількість визначається пропускною здатністю інтернету, а також кількістю підтримуваних каналів вашої АТС.

Крім типу зовнішніх ліній, важливим буде параметр їх кількості.

Як вибрати кількість зовнішніх ліній при виборі міні АТС

В ідеалі зовнішніх ліній, можна взяти стільки, скільки у нас є внутрішніх ліній, щоб кожен внутрішній абонент мав свій вільний канал зв'язку з «зовнішнім світом». Але це зовсім не доцільно з фінансової точки зору (кожна зовнішня лінія зв'язку коштує грошей). Як правило, кількість зовнішніх ліній беруть з розрахунку 1 до 3-5. Тобто на 3 внутрішніх абонентів 1 міська лінія зв'язку. В даному випадку у кожного абонента свій внутрішній номер і між собою, через офісну міні АТС, вони можуть спілкуватися всі одночасно, але в місто в одну одиницю часу зможе зателефонувати тільки один. Це співвідношення приблизне, і його необхідно підбирати індивідуально, залежно від специфіки роботи вашої компанії. Тобто якщо у вас шквал дзвінків від клієнтів, то зовнішніх ліній можливо потрібно навіть більше ніж у вас операторів, людей тих, хто зателефонував до компанії «вішаємо« в чергу» і продовжуємо приймати дзвінки.

Варто також знати, що не варто брати тільки одну лінію, навіть якщо у вас всього 2-3 внутрішніх абонента. Справа в тому, що, якщо ви захочете перевести вхідний дзвінок на мобільний телефон, посредствам офісної АТС, вам буде потрібно як мінімум 2 зовнішніх лінії (перша для того, щоб дзвінок по нїй прийшов, а друга для того щоб «пішов»).

Як вибрати кількість і тип внутрішніх ліній при виборі міні АТС

Після того, як ми визначилися з вибором зовнішніх ліній міні АТС і підібрали оптимальний бюджет з оператором зв'язку, можна починати визначаться з кількістю і типом внутрішніх портів АТС.

Як правило, при виборі міні АТС для зменшення витрат 90% внутрішніх портів АТС - аналогові. Тобто це ті, до яких можна підключити звичні аналогові телефони будь-якого виробника, які продаються для загального користування в будь-якому супермаркеті електроніки.

Для зручності, секретарю і керівному складу компанії зазвичай ставлять системні цифрові телефони. Ці телефони мають певну кількість клавіш швидкого набору, на які заводяться всі внутрішні лінії та зовнішні міські лінії. Ці клавіші, як правило, оснащені підсвічуванням, яке підсвічує певну кнопку при зайнятості певного внутрішнього абонента або міської лінії. Так само на системному телефоні легко здійснювати переклад дзвінка і збирати абонентів в конференцію. Системні телефони оснащуються дисплеями, на яких відображається ім'я абонента, що телефонує і його додатковий внутрішній номер (все це програмується на міні АТС при її установці).

Якщо у вас в офісі вже побудована локальна обчислювальна мережа, то можна використовувати в якості внутрішніх телефонів IP-термінали. Для цього ваша міні АТС оснащується IP-шлюзом (з певною кількістю каналів, в залежності знову ж від планованої завантаженості ліній). В даному випадку міні АТС включається в вашу локальну мережу, а IP-телефони підключаються до комп'ютерних розеток на робочих місцях. Основний плюс такої системи, в тому, що телефони не обов'язково повинні знаходиться в рамках одного будинку і в рамках однієї локальної мережі. Ваші співробітники можуть бути підключені в будь-якому місці, де є інтернет і бути при цьому повноцінним внутрішнім абонентом вашої міні АТС, приймати вхідні та робити вихідні дзвінки.

IP-телефони можуть бути двох типів, що поставляються разом з міні АТС і працюють як системні телефони (виглядають, як правило, також), SIP або телефони стороннього виробника. Виробники міні АТС, для того щоб підтримати свій бренд, придумали так звані ліцензії на використання SIP-телефону стороннього виробника. Тобто якщо рідний IP системний телефон просто підключається до міні АТС на якій є IP-шлюз, то для роботи одного стороннього SIP телефону необхідно купити ліцензію SIP Extension). Але SIP-САМІ телефони часто набагато дешевше «рідних» IP-системних телефонів.

Якщо ви не хочете «городити» в офісі дроти, або вам просто на додаток потрібні мобільні абоненти, то тут краще вибрати міні АТС з підтримкою бездротового зв'язку DECT. Залежно від площі офісу і кількості співробітників, вибираємо певну кількість базових станцій (одна базова станція покриває від 150 до 300 метрів, в залежності від перекриттів і підтримують від 2-х до 4-х каналів розмови, в залежності від обраного виробника міні АТС і моделі базової станції). При DECT використанні ви отримуєте щось типу микросотового зв'язку. Тобто абонент, переходячи із зони дії однієї базової станції до іншої, не втрачає зв'язку в процесі розмови.

Так як вибрати міні АТС в наш час є з чого, краще всього вибирати міні АТС з функцією автосекретаря (дає можливість записати фірмове привітання на АТС - «Здрастуйте, ви подзвонили в компанію ... .якщо ви знаєте внутрішній номер співробітника, наберіть його, або дочекайтеся відповіді секретаря ...). Є міні АТС, в яких ця функція не вбудована, а представлена ​​у вигляді окремої плати.

Як вибрати форм-фактор міні АТС

Після того як вибрати міні АТС вдалося за всіма параметрами, і ви визначилися з усіма внутрішніми і зовнішніми лініями і їх необхідною кількістю, необхідно зрозуміти де і як вона у вас буде висіти або стояти. Міні АТС по форм-фактору буває 2-х типів. Перший для кріплення в 19 дюймову стійку або шафу. Як правило, внутрішні і зовнішні порти представлені у вигляді стандартних комп'ютерних роз'ємів RJ45 на лицьовій панелі міні АТС. Для комутації цієї АТС можна не використовувати якогось додаткового кросового обладнання, абоненти безпосередньо включаються в порти міні АТС (або з використанням патч-панелей). Ці АТС звичайно можна і кріпити на стіну, але, як правило, це кріплення стоїть окремих грошей. Другий тип АТС, це ті, які призначені в першу чергу для кріплення на стіну і вимагають додаткового кросового обладнання для підключення зовнішніх ліній і внутрішніх абонентів. Під кросовим обладнанням, мається на увазі спеціальні кабелі для комутації (кабель амфенол) і настінний крос або патч-панелі. У цьому типі АТС передбачається і кріплення в 19 дюймову стійку / шафу, яке поставляється як окрема позиція, тобто, як правило, не йде в комплекті з АТС.

Переглядів: 1290 | Дивись також: Sony Vaio AR71MR |Як правильно купити комп'ютер? |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0