Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 23:37

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Ноутбуки та Нетбуки » 2009 » Травень » 30 » Перші переносні комп'ютери
17:52

Перші переносні комп'ютери

Практично одночасно з появою перших персональних комп'ютерів на початку вісімдесятих років двадцятого століття почали вестися розробки переносних комп'ютерів, оскільки потреба в них була досить велика. Перші портативні комп'ютери були розміром з дорожній чемодан і відрізнялися від настільних комп'ютерів тільки тим, що всі компоненти, включаючи монітор, встановлювалися в один і той же корпус.

Перші переносні комп'ютери мали вбудований дисплей на електронно-променевій трубці, однак з розвитком технологій створення рідкокристалічних дисплеїв, в переносних комп'ютерах стали використовувати саме їх. При цьому дизайн переносних комп'ютерів трохи змінився, але принцип їх побудови залишився незмінним - на відміну від нинішніх систем, в першому портативних комп'ютерах використовувалися такі ж компоненти, що і в настільних.

Хоча переносні комп'ютери мали менший розмір, ніж звичайні настільні комп'ютери, все одно вони ставилися до класу настільних комп'ютерів або як ще кажуть «десктоп» (desktop). Розвиток технологій виробництва компонентів для комп'ютерів дозволило значно зменшити їх розмір і масу, і в результаті з'явився клас комп'ютерів, які стали називати наколінного комп'ютерами або «лептоп» (laptop).

Особливістю таких комп'ютерів були порівняно невеликі розміри і вагу. Крім того, принциповою відмінністю була наявність акумуляторів для автономної роботи комп'ютера без мережі електричного струму. Також змінився дизайн корпусу, і комп'ютери стали випускатися у вигляді двухстулковий раковини, верхня кришка якої містила рідкокристалічний дисплей. Така побудова корпусу згодом стало стандартним.

У 1988 році компанія NEC представила портативний комп'ютер UltraLite, що зробив прорив у технології створення ноутбуків. Цей комп'ютер мав двостулкові форму і не був оснащений не тільки жорстким диском, але навіть дисководом на гнучких дисках. При цьому дані хра ¬ нілісь на спеціальному пристрої, що запам'ятовує у вигляді мікросхеми пам'яті. Основною перевагою був розмір, який можна порівняти з аркушем паперу формату А4 і вагу не більше двох кілограм. Комп'ютер виглядав як паперовий блокнот (notebook), тому його і стали називати ноутбуком.

Незважаючи на те, що перший ноутбук навіть не мав жорсткого диска, сучасні ноутбуки чудово оснащені й за схожих габаритах і масі забезпечують продуктивність, яку можна порівняти з показниками настільних комп'ютерів. В сучасних ноутбуках використовуються рідкокристалічні екрани з розміром по діагоналі 12-17 дюймів на основі активної матриці, оперативна пам'ять об'ємом 512-2048 Мбайт і жорсткі диски об'ємом до 160 Гбайт. Практично в кожний ноутбук вбудовані накопичувачі DVD або комбіновані накопичувачі DVD / CD-RW, стереодинамики і набір роз'ємів для підключення додаткових зовнішніх пристроїв. Багато моделей в стандартній комплектації містять бездротові мережеві адаптери Wi-Fi або Bluetooth.

У цілому ноутбуки схожі на старі лептопи і відрізняються лише розміром і вагою. Спочатку існував розподіл, коли термін «ноутбук» використовувався для опису меншою версії лептопа, але останнім часом цей поділ зник. Практично усіма виробниками використовується термін «ноутбук», який застосовується для опису різноманітних моделей - від ультратонких і майже невагомих до великих і важких переносних комп'ютерів, які є замінниками настільних комп'ютерів. У США, однак, традиційно продовжують називати ноутбуки лептопа. У нашій країні, більш популярний термін «ноутбук», який використовується повсюдно - від магазинів і каталогів товарів до книг і журналів.

Переглядів: 2117 | Дивись також: Samsung Q45 |Desktop Replacement |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0