Вітаю Вас ГістьНеділя, 18.03.2018, 03:14

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Ноутбуки та Нетбуки » 2009 » Квітень » 7 » Комунікатор, кпк, смартфон, телефон
19:38

Комунікатор, кпк, смартфон, телефон

Комунікатор, кпк, смартфон, телефон. До певного моменту у мене в голові був сумбур - я не відчував особливої різниці. Ні, ну звичайно, з телефоном все зрозуміло. А от далі - ні. Довелося звернутися до "Вікіпедії" і з'ясувалося наступне: кпк і телефон - це як би два полюси пристроїв, між якими знаходяться комунікатор і смартфон.

КПК - це портативний обчислювальний пристрій, який має широкі функціональні можливості. Англійська назва Personal Digital Assistant (PDA) на російську мову можна перекласти як «особистий цифровий секретар». Спочатку КПК призначалися для використання в якості електронних органайзерів.

Комунікатор - кишеньковий персональний комп'ютер доповнений функціональністю мобільного телефону.

Смартфон - мобільний телефон c розширеною функціональністю, порівнянної з КПК.

Різницю між комунікатором і смартфоном можна описати так: якщо пристрій орієнтований на управління наявними кнопками - це смартфон, якщо ж пристрій має сенсорний екран і орієнтоване на управління стилусом - це комунікатор.

КПК, комунікатори й смартфони оснащуються мобільного операційною системою. Це може бути:

* Windows Mobile
* Symbian OS
* Palm OS
* Mac OS
* RIM
* Android

Windows Mobile - за назвою зрозуміло, що це мобільний Windows, а також, хто виробник цієї системи. Ця ОС характерна для більшості КПК, а також комунікаторів, поширені в нашій країні. Що можна зазначити від себе. Для цієї системи написано багато програм, які можна легко знайти у вільному доступі в Internet, тому функціональність пристрою легко розширюється. Проте, користувачі відзначають, що WM далеко не завжди інтуїтивно зрозуміла, і явно - не лідер по продуктивності.

Symbian OS - система, яку активно використовують на смартфонах різні виробники, але особливо досягла успіху в цьому Nokia, яка, до речі, відносно недавно купила цю операційну систему. Для Symbian також повно модулів, так що по функціональності смартфони на її базі не поступляться Windows Mobile. І хоча мені не доводилося використовувати тривалий час таких пристроїв, скажу: якщо ви користуєтеся смартфоном Nokia і задоволені - то міняти його через ОС вам не варто.

Palm OS, Mac OS і RIM - операційні системи для специфічних пристроїв, що виробляються фірмами Palm, Apple і BlackBerry. Ці пристрої (не рахуючи Iphone фірми Apple) не дуже поширені в нашій країні. У світі, ще, крім Iphone, останнім часом набирає більшої популярності BlackBerry.

Android - цих пристроїв в Україні ще поки немає взагалі, тому що ця ОС з'явилася тільки в 2008 році, але лідер з виробництва комунікаторів в світі, компанія HTC в 2009 році половину своїх пристроїв обіцяє зробити на базі Android. А те, що виробником є Google Android, лише додає інтересу і надій. Додам, що Android більше підходить смартфонам, але орієнтований (як і всі останнім часом після появи Iphone на управління пальцями).

В інтернет-магазині "Домовий" комп'ютерної техніки Донецька (мого рідного міста) на даний момент представлені наступні моделі КПК і комунікаторів в категорії КПК у Донецьку (я зазначу тільки варті уваги):

* Смартфон ASUS MyPal M930 (гарний тим, що на відміну від більшості моделей фірми ASUS його не хочеться використовувати як цегла, але при цьому він швидкий і продуктивний)
* Комунікатор E-Ten Glofiish M800 (відмінна пристрій з qwerty-клавіатурою за прийнятною ціною, а також наявністю модуля GPS)
* Комунікатор HTC Touch Diamond (P3700) (фірма HTC - лідер з виробництва комунікаторів, а HTC Touch Diamond - найкращий комунікатор 2008 року в Україні)
* Кпк HP IPAQ 114 (колись HP була лідером з виробництва таких пристроїв, тепер втратила свої позиції, але оце робота з хорошою продуктивністю і часом автономної роботи)

У разом, ми розібралися в сучасних мобільних комп'ютерах і оглядово пройшлися по основних операційних систем, хоча, звичайно, кожна фірма-виробник і кожна операційна система заслуговує окремої статті.

Переглядів: 2128 | Дивись також: Samsung R710. Комфортність при роботі. |Як правильно купити комп'ютер? |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0