Вітаю Вас ГістьЧетвер, 26.04.2018, 23:56

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Ноутбуки та Нетбуки » 2009 » Березень » 24 » Ситуація на ринку HDD
18:52

Ситуація на ринку HDD

Дивно, як швидко змінюється ситуація на ринку HDD - тільки один виробник встигає вирватися вперед, як тут же налетів конкуренти не тільки його наздоганяють, але й самі стають лідерами. Що поробиш - прогрес технологій нині йде семимильними кроками ...

От і повсякчасний лідер ринку HDD - корпорація IBM - трохи не опинилася в тих, що відстають, оскільки її вінчестери серії 75GXP (відомі в народі як DTLA-3070xx, або на жаргоні збиральників "дятли"), більше півроку тримали пальму першості за швидкістю серед EIDE - вінчестерів, були нарешті відтиснуті на друге місця новими продуктами Seagate Barracuda ATA-3 і Western Digital Caviar BB. Зрозуміло, IBM не стерпіла такої образи - і користувачі (тобто ми з вами) отримали новий виріб "блакитного гіганта", вінчестери серії 60GXP (так званий "проект Ericsson") з ємністю 20 Gb на диск (10 Gb на поверхню) і швидкістю обертання 7200 rpm. Чи зможуть ці апарати протистояти натиску конкурентів, чи опиняться гідною зміною заслуженим "дятлами" - покаже час, а ми поки що продовжимо наші тести і порівняємо параметри "новачків" з параметрами визнаних лідерів минулого сезону.

Тестування проводилося програмою DRIVE! for NT на комп'ютері PIII-700 MHz з материнською платою GIGABYTE GA-6OXM7E на базі чіпсета i815, 64 Mb RAM, для завантаження ОС Windows-2000 Professional використовувався HDD Quantum Fireball CR43 на першому каналі IDE (ATA-66), "тестовий HDD підключався на другий канал IDE (ATA-100). Одночасно оцінювався рівень шуму, виробленого тестуємим prestigio data safe (у порівнянні зі зразком, за який був прийнятий цей же самий "середнячок" Quantum Fireball CR), і ступінь розігріву шасі (тобто гермозони) і мікросхем на платі HDD (для тих моделей, у яких це було можливо). Для виявлення перегріву вінчестери витримувалися під тестом послідовного читання протягом 1 години без обдування (в умовах природної конвекції повітря) в горизонтальному положенні.

Я не буду приводити результати тестів типу WinBench-99, оскільки вони дуже зав'язані на налаштування тестового комп'ютера і його файлову систему і можуть показувати досить дивні результати, слабо корелюють з технічними характеристиками HDD і погано повторювані на практиці. Результати ж, що показуються низькорівневими тестами типу DRIVE!, Добре повторюваність, можуть бути легко перевірені, і їхні результати добре відображають технічний рівень їх відчувають HDD.

Про що стали класичними лінійках вінчестерів IBM (75GXP і 40GV) ви можете прочитати в моєму попередньому огляді ( "Крутиться треба вміти" - "КОМП'ЮТЕР бізнес МАРКЕТ" № 5, 2001 р.). Це ж стосується і новітніх вінчестерів Western Digital (серії Protege EB і Caviar BB), а також Fujitsu серій MPF і MPD, Maxtor 51536H2 і Samsung.

Я прибрав з таблиці дані на вінчестери Quantum, оскільки не бачу сенсу тестувати "мерців" - тобто нерозпродані залишки продукції вже неіснуючого виробника. Для тих, хто не в курсі подій, розповім коротко їх суть: фірма Quantum продала свій підрозділ, що займався HDD, корпорації Maxtor (в даний час Quantum зосередилася на пристроях резервного копіювання - стриммерів і пов'язаних з ними продуктах).

Корпорація Maxtor у свою чергу заявила, що всі моделі HDD Quantum негайно знімаються з виробництва і більше проводитися не будуть, а що належали Quantum торгові марки Fireball, Bigfoot і т. д. будуть використані для просування власних розробок Maxtor (іншими словами, найближчим часом під назвою Fireball ви зможете купити вінчестери Maxtor). Що буде з гарантіями на вже продані вінчестери Quantum і на ті запаси, що зараз розпродаються - ніхто поки точно не знає, тому я б рекомендував поки що утриматися від покупки HDD Quantum, якою б не була привабливою їх цена.Новейшая серія IBM 60GXP, про яку мене останнім часом дуже часто запитували читачі, представлена в тестах моделлю середньої місткості - 40 Gb вінчестером з абсолютно нестравний індексом IC35L040AVER070 (firmware ER4O) на 7200 об / хв Таїланду збірки (електроніка Made in Philippines). Новий індекс - наслідок впровадження в корпорації IBM нового маркування, і він розшифровується таким чином: 35 означає ширину пристрою в 3.5 дюйма, L означає висоту корпусу, що дорівнює стандартній висоті 3.5-дюймового пристрою, а цифри 040 означають ємність накопичувача в гігабайтах. Добре помітно, що IBM готується переступити бар'єр в 100 Gb - ось навіщо знадобилися три цифри для позначення ємності.

Із задоволенням відзначаю, що 60GXP стали істотно менше шуміти - звук обертання шпинделя тихіше, ніж на багатьох моделях c 5400 rpm. Тихше став і звук переміщення головок, причому його можна заглушити до ледве-ледве чутного, якщо включити систему Acoustic Management (про неї докладніше поговоримо в окремому розділі). Розігрів шасі став трохи нижче, ніж у серії 75GXP. Однак він як і раніше значний, і тепер до нього додався сильний розігрів мікросхеми-драйвера маршового двигуна, так що як і раніше використовувати ці вінчестери в тісних корпусах з ускладненою циркуляцією повітря не варто.

Серія Barracuda ATA-3 корпорації Seagate представлена в тестах мінімальної моделлю samsung r18 (10 Gb - "половинка" від стандартної двадцятки). Досвід показав, що саме такі "половинки" виявляються у Seagate найшвидшими за рахунок найменшого часу доступу (великий час доступу - це головна проблема Seagate у боротьбі з IBM). Для порівняння в таблиці залишена старіша Barracuda ATA-2 ST330630A (30 Gb).

Ну і, нарешті, корейський електронний гігант Samsung представлено в тестах своїм новітнім вінчестером samsung hdd V20400 SV-2042H (20 Gb 5400 об / хв). Для порівняння залишені моделі попередньої серії V15300 SV-0761D (7.3 Gb, 5400 об / хв - "половинка" від 15 Gb моделі) і "класичний" SpinPoint SV-2044D (20 Gb, 5400 об / хв). Збірка усіх, природно, корейська. Вироби досить "холодні" - ні гермозони, ні мікросхеми на платі істотно не гріються. Шум у SV-2044D на рівні зразка, а ось SV-0761 і SV-2042H мене приємно здивували практично повної безшумністю.

Випробування виявили кілька цікавих моментів:
1. Нова серія IBM 60GXP не є універсальною відповіддю на підступи конкурентів - дійсно, її середній трансфер вище, ніж у 75GXP, на 2.4 Mb / s, і на 3.5 Mb / s вище максимальний трансфер, але True Average Seek трохи гірше, ніж у 75GXP ( 13.0 ms проти 12.7 ms), тому можна вважати, що для використання в серверах обидві сім'ї приблизно рівнозначні, а для робочих станцій 60GXP лише трохи швидше, чим суттєво дешевші, малошумні і не гріються при роботі WD Caviar BB. Надійність нової серії поки що оцінити неможливо (немає ніякої статистики відмов) - однак можна очікувати, що вона буде приблизно така ж, як у попередника - 75GXP.

2. Сильне враження залишив рекордно високий трансфер нової "Баракуда" - середня швидкість на 3 Mb / s вище, ніж навіть у лідера IBM 60GXP, і мінімальна швидкість вище, ніж у попереднього рекордсмена по цьому параметру WD Caviar BB, на 2 Mb / s. Однак посередній за сучасними мірками Seek в 14.5 ms відсунув цей апарат у загальному заліку на друге місце і не дозволяє рекомендувати його для серверів - хоча для робочих станцій, особливо для відеомонтажу та звукового мовлення, Barracuda ATA-3 може виявитися дуже непоганим вибором. "Барракуда номер три" нарешті стала досить тихою, проте сильний розігрів як і раніше заважає її використання в тісних і погано вентильованих корпусах, а підмочена репутація по надійності викликає лише млявий інтерес складальників систем. Подивимося, як себе поведе "Барракуда" при експлуатації ...

3. Samsung Electronics закріпила свій успіх на ринку HDD. Нова серія SpinPoint V20400 працює ще трохи швидше, ніж V15300, і в групі вінчестерів на 5400 об / хв випереджає за сумарним індексом і Fujitsu MPG3204AT (159 проти 158), і IBM серії 40GV (159 проти 140), причому виявляється абсолютним лідером у своїй групі за часом доступу (14.3 ms). І при цьому вінчестер залишається абсолютно холодним і майже безшумним! Якщо рівень відмов нової серії виявиться настільки ж низьким, як у більш старих серій Samsung, ці вінчестери будуть найкращою покупкою в групі HDD на 5400 об / хв і ідеальним вибором для "бюджетних" комп'ютерів.

4. Досвід показав, що при тестуванні сучасних HDD слід перш за все вимірювати середню швидкість читання по всій його поверхні - саме цей параметр найбільш точно характеризує сумарну продуктивність виробу. Цифри ж максимальної та мінімальної швидкостей читання тепер мають інтерес тільки для специфічних областей застосування HDD.

Говорячи більш конкретно, для універсального комп'ютера (домашнього, ігрового або робочої станції) найбільше значення має середня швидкість (Average Transfer) читання даних з HDD. А наприклад, для студії нелінійного відеомонтажу найбільш важливим є рівень мінімальної швидкості запису та читання, так як саме цей рівень характеризує гарантовану продуктивність диска під час захоплення відео і його вигонке на плівку. Для файлового сервера ж найбільш важливим параметром є швидкість доступу (Average Seek), і вже в другу чергу - середня швидкість читання, причому можна сміливо вважати, що зменшення Average Seek на 10% в сенсі підвищення продуктивності сервера рівнозначно збільшенню Average Transfer на 20%.

Улюблений народом параметр максимальної швидкості читання (Max Transfer) сам по собі виявляється майже марний на практиці. Єдине розумне його застосування полягає в виборі великого вінчестера, який буде при експлуатації розбитий на дві нерівні частини, перша з яких ( "швидка") буде невеликого розміру (у ній розміститься, наприклад, операційна система із своп-файлом і найбільш важливими додатками), а друга ( "повільна") буде містити різні малокрітічние до швидкості дані (наприклад, архів улюблених іграшок).

5. Випробування показали, що у IBM з'явився серйозний конкурент на ринку дешевих HDD вищого класу для робочих станцій - Western Digital. На щастя для IBM, виробничі потужності заводів WD такі, що поки вони не представляють серйозної небезпеки для очолюючого положення IBM в цьому секторі, проте розумні збирачі комп'ютерів повинні звернути пильну увагу на що з'являється альтернативу - перш за все завдяки прекрасним експлуатаційним характеристикам серії Caviar BB, таким, як малошумність, низьке тепловиділення і висока надійність.

6. Я порівняв один з одним дві модифікації Fujitsu MPF3204AH - c кешем 512 К і 2 Мb - і скажу чесно: ні в тестах, ні в роботі типових для робочої станції додатків (навіть таких диск-орієнтованих, як Norton SpeedDisk) ніякої помітної різниці збільшення кешу не дає. Можливо, більший кеш позитивно позначиться на швидкості роботи HDD на сервері або при підключенні цих HDD до повільного інтерфейсу DMA/33.

7. Maxtor 51536H2 справив двояке впечталеніе: з одного боку, середня швидкість читання у нього знаходиться на гідному, хоча і не рекордному рівні 27.3 Mb / s, але, з іншого боку, його час доступу жахливо - 19.8 ms. Стіл вражаючий результат при 7200 об / хв отриманий, як з'ясувалося, завдяки тому, що за factory defaults в Maxtor зашиті встановлення мінімальної гучності - їх перемикання в fast mode необхідні інструменти значно покращує параметр часу доступу, але на жаль і ах, через який - то помилки в firmware встановлене значення не запам'ятовується і виявляється знову скинутим в factory defaults після виключення живлення. Будемо чекати більш хорошою firmware ...

Переглядів: 2197 | Дивись також: Нетбук Nokia Booklet 3G на процесорі Intel Atom |Нетбук (від англійського Netbook) |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0