Вітаю Вас ГістьП`ятниця, 20.04.2018, 00:29

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Ноутбуки та Нетбуки » 2009 » Березень » 14 » Купівля нового комп'ютера
18:22

Купівля нового комп'ютера

От як Ви думаєте, з чого починається купівля нового комп'ютера? От, припустимо, Ви вирішили купити комп'ютер, але нічого в цьому не розумієте. З чого Ви почнете?

Багато людей беруть до рук місцеву рекламну газету і починають читати підряд всі рекламні оголошення, пов'язані з продажем комп'ютерної техніки. До речі, тепер ці газети з успіхом замінюють рекламні оголошення в Інтернеті. Якщо є час, багато об'їжджають комп'ютерні магазини міста і збирають у них прайс-листи. Правда, я не знаю навіщо? Напевно, зі школи залишилася звичка збирати макулатуру. Невже ці люди думають, що зможуть самостійно кваліфіковано підібрати комп'ютер по прайс-листів?.

Ви зрозумійте, продавці магазинів, які складають прайс-листи, набагато краще за Вас розбираються в комп'ютерах. Вони прекрасно знають ціни конкурентів і постійно їх порівнюють. Запевняю Вас, набравши пачку прайс-листів та уткнувшись в них Ви, швидше за все, не зможете зробити правильний вибір. Повірте, простий пошук найнижчих цін не дасть Вам потрібний результат.

Дуже багато хто про це здогадуються, тому починають придбання комп'ютера з того, що шукають знайомих "спеців" (які, як би розбираються в комп'ютерах), і починають з ними інтенсивно консультуватися. Як правило, "специ" - це або працівники за місцем роботи, які відповідають за комп'ютерну техніку в організації, або програмісти, теж з роботи. Іноді це знайомі знайомих, які працюють комп'ютерними або навіть просто знайомі чи друзі, які вже купили комп'ютер і вважаються вже просунутими комп'ютерними спеціалістами.

Анітрохи не применшуючи кваліфікацію комп'ютерників і програмістів в різних організаціях, все ж таки хочу зауважити, що звернення за консультаціями до таких людей далеко не найкращий варіант. Чому? Вся справа в тому, що людина обслуговуючий 10 або 20 комп'ютерів в якій-небудь організації, як правило, крім цього кола більше нічого не бачить. Я не кажу, що він відстав від життя, немає. Напевно він читає журнали, Інтернет публікації, і, напевно, в курсі останніх новинок, але, на жаль, він не може все це помацати руками, перевірити наживо.

Дуже, дуже часто, це прямо видно, що подібні "консультанти" мислять шаблонами ввірених їм 10 комп'ютерів, а радять, як правило, те, про що дуже багато читали в журналах. Як правило, це запредельщіна, про яку ці люди постійно мріють, але не можуть собі дозволити. Це люди максималісти, які виходять не з реалій вартості / корисності тієї чи іншої комп'ютерної залізяки, а з того, скільки ця залізяка витискає в таких-то і таких-то тестуваннях в якихось журналах.

З програмістами ще гірше: це хороші хлопці, професіонали своєї справи, хакери просто, але іноді вони зовсім не мають поняття, з чого складається їх власний комп'ютер. І, що найголовніше, їх часто зовсім не цікавить, скільки ж це все стоїть. При покупці комп'ютера для цих людей гроші не мають значення. А для Вас?

Ви можете запитати: "Віталік, ну а що мені робити? Якщо я в комп'ютерах взагалі не розумію, а ти кажеш, що ні з ким не треба радитися, то що робити тоді взагалі?". Зрозумійте правильно, я не хочу Вам сказати, що абсолютно ні в кого нічого не треба питати і ні з ким не треба консультуватися. Але, на жаль (і я з цим дуже часто стикався і стикаюся досі) дуже багато "специ" "консультанти" абсолютно не в змозі правильно і грамотно порадити комп'ютер для покупки. Тому, в крайньому випадку, якщо Ви вирішили з ким-небудь проконсультуватися, то краще не покладатися на думку однієї людини, а вислухати декількох.

З тієї ж серії "консультантів" "порадників" - періодичні видання, в тому числі вже згадані комп'ютерні журнали. Знову ж таки, я не пропоную Вам їх не читати, зовсім ні. Звичайно ж, іноді дуже корисно отримувати новини про останні новинки комп'ютерної техніки. Але необхідно дуже уважно оцінювати статті в комп'ютерних журналах і пам'ятати, що ці всі статті, як правило, пишуть столичні журналісти (наголос на слові "столичні"), у яких відповідні столичні зарплати, а в зв'язку з цим особливий хід думок, майже як у програмістів. Майже всі журналісти, які пишуть на комп'ютерну тематику, як правило, теж максималісти, яких цікавлять тільки частоти, ядра і результати тестів. А найменше їх хвилює ціна.

Стоп! Тут знову невеликий тайм-аут. Після останнього абзацу можливо у Вас з'явилася думка: "Ось, мовляв, знайшовся якийсь провінційний вискочка, у якого самомо грошей немає, тому зараз буде радити найдешевше і де ... мовое". Але, насправді, я не збираюся радити Вам найдешевше, зовсім ні. Я виходжу з тієї концепції, що покупка комп'ютера повинна бути розумною і оптимальною. Саме тому комп'ютер треба купувати виходячи з Ваших завдань.

Давайте проведемо аналогію, і Ви відразу зрозумієте про що йде реч. Припустимо, Ви вирішили купити автомобіль. Відразу ж питання до Вас - а чому не автобус? Взяти, наприклад, такий собі "Мерседес" двоповерховий, багажник внизу великий, потужний двигун і т. д. Я вже мовчу про ціну. Загалом, із запасом взяти, "на майбутнє". Але подумайте: навіщо Вам додому автобус??? І в цьому прикладі Ви прекрасно розумієте, що Вам НЕ ПОТРІБЕН ДВОПОВЕРХОВИЙ АВТОБУС і Вам цілком достатньо звичайної малолітражки.

А от з комп'ютерами ситуація прямо протилежна. Кожен покупець чомусь прагне купити комп'ютер "із запасом". Хоча ситуація точно така ж: навіщо купувати автобус, якщо цілком достатньо малолітражки. Ще раз повторюю (вже вибачте, якщо когось дістав цією фразою, але): комп'ютер необхідно купувати виходячи з Ваших завдань.

Можна спробувати дуже популярний останнім часом метод візуалізації. Тобто, треба взяти аркуш паперу і ручку і написати все те, що Ви хотіли б бачити у Вашому майбутньому комп'ютері. Перерахуйте всі ті завдання, які Ви хочете покласти на Ваш майбутній комп'ютер. Причому своїми словами, без всяких "розумних" слів і термінів. Самими простими словами, так як Ви це розумієте.

А потім взяти ще один аркуш паперу і перерахувати на ньому те, що Вам НЕ ПОТРІБНО у Вашому майбутньому комп'ютері, а також те, без чого Ви легко можете обійтися.

Ну, а що робити якщо Ви взагалі не знаєте для чого існує комп'ютер і для чого Ви хочете його використовувати. А ось тут як раз і треба звернутися до Ваших консультантів. Розумієте, в чому основна помилка більшості новачків - люди починають питати у консультантів: "Які зараз продаються комп'ютери? Підкажи, які моделі краще, ніж вони (комп'ютери) відрізняються?" А правильніше було б запитати так: "Підкажи, а що таке взагалі комп'ютери? Для чого вони потрібні і що я зможу робити з комп'ютером?" А краще за все покажіть Вашій консультанту той самий аркуш паперу, в якому Ви перерахували вимоги до Вашого майбутнього комп'ютера.

Найцікавіше, що при даній формулюванні питання консультант вже буде зовсім по іншому думати, що Вам відповісти. І, цілком можливо, що він стане Вам радити не ту запредельщіну, на яку в нього самого немає грошей, а він буде Вам радити саме те, що Вам дійсно потрібно, і підходить саме під Ваші завдання.

Але, з іншого боку, Ви можете сказати: "Але ж це так просто! Що ж складного в тому, щоб перерахувати, для чого потрібен комп'ютер?" Е-е-е, не скажіть. Дуже для багатьох людей, насправді, це дуже не просте завдання. Давайте розглянемо це питання на прикладах.

У будь-якому супермаркеті електроніки Ви можете побачити, наприклад, ряд моделей телевізорів, або, скажімо, пилососів. Всі вони відрізняються між собою певними технічними характеристиками і, відповідно, ціною. Але як би сильно не відрізнялася ціна, телевізор завжди залишиться телевізором. Моделі можуть відрізнятися дизайном, розміром екрана, якими-небудь додатковими функціями, але всі вони мають один найголовніше завдання - прийом сигналу з телевізійним зображенням і відтворення цього зображення на екрані.

Те ж саме з пилососами - є мішок для збору пилу або його немає, миючий пилосос це чи ні, головне і основне завдання будь-якого пилососа - збір пилу у Вашій квартирі. А ось сказати яка основна задача у комп'ютера дуже складно.

Так, звичайно, можна сказати, що комп'ютер - це пристрій для роботи з інформацією. Але ж інформація про навколишній світ дуже і дуже різноманітна. Це можуть бути які-небудь документи, тексти, книги, реферати. Це можуть бути фотографії, відеоінформація, музика, комп'ютерні ігри, Інтернет, вивчення англійської мови, програмування, дизайн приміщень, дизайн меблів, дизайн автомобілів, бухгалтерія і ще море всілякої інформації.

І для роботи з різними видами інформації комп'ютери все-таки трохи відрізняються між собою. Наприклад, якщо Ви хочете через комп'ютер дивитися ті ж телевізійні передачі (а комп'ютер вміє навіть це), то логічно припустити, що для цього у Вашому комп'ютері повинен бути як мінімум роз'єм для підключення телевізійної антени і можливість обробки сигналу. А якщо Ви не збираєтеся дивитися телевізор по комп'ютеру, то вам ця функція зовсім не потрібна.

Я, звичайно ж, розумію, що Ви, можливо, дуже мало розбираєтеся в комп'ютерах, причому не тільки в них самих, але і в тому, для чого їх можна взагалі використовувати. Але для оптимального вибору комп'ютера як майбутньої покупки, дуже бажано все-таки подумати і визначити для себе, що ж Ви все-таки хочете від майбутнього комп'ютера. І, хоча б приблизно, визначити те коло завдань, що Ви збираєтеся з його допомогою вирішувати.

А щоб з цим визначитися, як раз і можна проконсультуватися з компетентними людьми, і пройтися по магазинах, порадитися з продавцями, послухати їхню думку. І не соромтеся ставити якомога більше запитань продавцям. Не бійтеся їм набриднути. Зрештою, Ви не палку ковбаси купуєте. До того ж, комп'ютери Ви, напевно, не кожен рік купуєте, тому поспішність у цій справі завжди зайва.

Переглядів: 2612 | Дивись також: Огляд ультрапортативного ноутбука Samsung P200 |Огляд ноутбука Samsung R430 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0