Вітаю Вас ГістьСубота, 20.01.2018, 11:57

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Ноутбуки та Нетбуки » 2009 » Січень » 10 » Відновлення даних.
16:25

Відновлення даних.

Існує думка, що відновити перезаписані дані можна "якимись способами". Під перезаписом даних в цьому випадку розуміється перезапис фізичних секторів носія (диска, флеш карти, RAID масиву і т.п.), а не вилучення, форматування, перезапис файлових дескрипторів і т.п. Особливий наголос у цих міркуваннях робиться на те, що спецслужби (ФБР, ФСБ і ін) вже давно мають спеціальне обладнання, що зчитує з поверхні так звану "залишкову намагніченість" і відновити інформацію навіть з повністю перезаписані носія. На жаль (для когось - на щастя) - це не так.

Давайте розглянемо, як дані зберігаються на електронному носії. Наприклад - на жорсткому диску (HDD). Магнітна поверхня розбивається логічними (т.зв. сервометкі) та фізичними засобами (система позиціонування головок читання-запису) жорсткого диска на найпростіші осередки. Кожна комірка зберігає в собі лише одне бінарне значення - біт (0 або 1). 0 і 1 представляються у вигляді більшою чи меншою намагніченості конкретної комірки з деякою часткою допустимої похибки (0.95 та 1.05, наприклад, можна трактувати як 1). При читанні, магнітна головка зчитує стан намагніченості відповідних осередків, інтерпретує їх в нулі й одиниці і передає операційній системі, яка вже інтерпретує ці 0 і 1 як файлові системи, каталоги, тексти, документи, картинки, тощо. Під час запису, магнітна головка змінює стан намагніченості осередків, зберігаючи в них відповідні дані.

У випадку, коли дані перезаписуються певною послідовністю бітів (0 і 1), магнітне стан поверхні змінює свій фізичний стан і несе в собі лише останні записані дані. Одноразова перезапис поверхні носія ефективно знищує її вміст.

Як я вже сказав раніше, дехто стверджує зворотне. Зокрема, стверджується, що існує деяке обладнання (електронні мікроскопи скануючі, тощо), за допомогою якого можливо вважати з поверхні не просто 0 або 1, а наприклад 0.95 (нуль, записаний поверх одиниці) або 1.05 (одиниця, записана поверх одиниці) і за допомогою певних аналітичних методик отримати стару версію даних. Теоретично дана методика відновлення HDD має право на життя. Практична ж реалізація упирається в кілька проблем - постійно зростаюча щільність запису на диски, неможливість з упевненістю стверджувати, що лічені з поверхні 0.75 це саме 1 поверх 0, а не просто "погана" одиниця і не 1 поверх 0, який був записаний поверх ще одного нуля. Таким чином, на розгляд всіх варіантів трактування поверхні (з урахуванням обсягу самої поверхні) підуть багато років навіть на самому надпотужний кластері (теоретичні викладки з розрахунку конкретних термінів виходять за рамки загальноосвітнього характеру цієї статті).

Варто відзначити, що жодна з компаній з відновлення даних на ринку (не тільки Російському, але й в усьому світі) не стверджує, що вона може відновити перезаписані дані. Наведу навіть більш конкретний приклад: ми (Центр відновлення даних Derstein) вступали в контакт із ведучими Російськими вченими в області тунельного мікроскопірованія та нано-технологій на предмет спільних розробок і консультацій. Обговорення призвело обидві сторони до висновку, що вартість розробки та впровадження відповідних програмно-апаратних комплексів ніколи не буде окуплена навіть з урахуванням теоретичного застосування її до всесвітнього (а не тільки російському) ринку відновлення даних та супутніх послуг. Також варто відзначити, що міф про залишкової намагніченості дозволяє заробляти багатьом компаніям дуже непогані гроші на програмних продуктах, які займаються багаторазової перезаписом поверхні, видаленням і тому подібним "подвійним форматуванням" диска.

Переглядів: 2245 | Дивись також: Ситуація на ринку HDD |Корпорація Acer |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0