Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 07:43

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Ноутбуки та Нетбуки » 2009 » Січень » 6 » Відновлення жорстких дисків
16:16

Відновлення жорстких дисків

Зламався жорсткий диск? Пропали Важливі дані?! Не впадайте у відчай!

Жорсткий диск може відмовити по трьох основних причин:

* Поломка апаратної частини. До неї належать: плата контролера дисків (диска), електроніка, головки і двигуни накопичувача, а також кабелі, що з'єднують контролер і накопичувач між собою.
* Пошкодження поверхні диска - шару кристалів феромагнітного матеріалу, що покриває диски. Ця плівка настільки тонка, що деякі кристали з часом могли викрошіться, або ж головка накопичувача могла в буквальному сенсі слова впасти на диск і пошкодити магнітний шар.
* Будь-яка викликана програма виявилася "ненормальною" і записала щось в область, доступ до якої заборонено. Наприклад, область диска, звідки починається завантаження системи або область, яка містить таблицю розташування файлів (FAT), що зберігає інформацію про сектори, в яких записані всі інші дані. Багато вірусів поводяться, як раз як така "ненормальна" програма.
* Можливі комбінації цих трьох причин.

Які існують способи відновлення даних?

Відповідь на це питання залежить від виду пошкодження і типу даних, які потрібно відновити, і ще від того, яким чином дані зберігалися на диску перед тим, як сталася аварія. Відновлення даних, ремонт і відновлення HDD Ви можете замовити в компанії, що спеціалізується на таких послугах. Але якщо Ви хочете самі відновити файл, який пошкоджений, то наступні поради для вас.

Перші ознаки відмови роботи HDD

1. Відсутність доступу до окремого файлу, або поява в файлах сторонніх символів.
2. Збільшення часу доступу до файлу. До того ж, під час читання і запису інформації Ви можете чути звук, що нагадує пирхання насоса.
3. Іноді завантаження системи з жорсткого диска не проходить до кінця.

При появі цих симптомів, перш ніж робити що-небудь ще, слід зробити резервну копію вашої інформації. Потім запустити програму, що виконує неруйнівний контроль диска, для того, щоб знайти і відзначити, що з'явилися на ньому збійні сектора. Це програми з пакетів Norton Utilites (DT.EXE) або Maсe Gold (REMEDY.EXE), але найбільш чутлива делікатна програму в пакеті Disk Teсhniсan Advanсed. Така програма блокує дефектні сектори, здійснює відновлення інформації і зберігає дані, що знаходяться на сумнівних секторах, переносячи інформацію на робочі (за результатами перевірки) сектори. Якщо описаний метод порятунку даних не спрацював - значить, ви вже, напевно, зазнали певної шкоди. Це - один із проявів повної відмови диска. Помилки даних можуть виявитися в різних областях диска і, відповідно, в різних формах. З урахуванням важливості, їх можна розташувати в наступному порядку:
1. помилки в завантажувального сектору;
2. помилки в таблиці розташування файлів;
3. помилки в кореневому каталозі;
4. помилки в області даних.

Проблеми при завантаженні (помилки в завантажувального сектору)
Якщо ваш комп'ютер вирішив, що жорсткого диска немає взагалі, значить, є помилки в завантажувальних даних. При цьому DOS видасть повідомлення "Invalid Drive Speсifiсation". Треба завантажитися з гнучкого диску, що містить відповідні системні файли і завантажувальний запис (boot reсord). При цьому, найчастіше, вдається прочитати каталоги на жорсткому диску і з'являється можливість працювати з розташованими на ньому файлами. Першою дією після завантаження з гнучкого диска повинна бути спроба відновлення завантажувальної області жорсткого диску за допомогою команди SYS операційної системи. Часто при цьому з'являється повідомлення "No room for system of destination disk". У такій ситуації можна видалити два прихованих системних файлу (MSDOS.SYS і IO.SYS) і запустити SYS знову. Якщо вона знову не спрацює, то слід запустити програму Norton Disk Doсtor, звичайно що дозволяє швидко відновити важливі для завантаження системи файли і знову зробити можливою запуск з жорсткого диска. Якщо ж після завантаження з дискети, доступ до файлів на вінчестері все одно немає, то скористайтеся програмами, які дозволяють отримати дані з диска NU.EXE і MUSE.EXE з пакетів Norton і Maсe відповідно.
Однак, у тому випадку, якщо NU або MUSE не працюють, очевидно, справа в апаратних неполадки. Вимкніть харчування, зніміть кришку з комп'ютера, відключіть кабелі, що зв'язують дискові накопичувачі і контролер дисків. Перевірте, чи не погнуті чи контакти роз'ємів; при необхідності розпряміть їх. Потім ретельно з'єднайте все знову. Переконайтеся в тому, що плата контролера встановлена в слот розширення правильно (часто буває, що вставлені не повністю і не закріплені гвинтом плати з часом вивалюються із слота). Увімкніть комп'ютер, і перевірте жорсткий диск.
Якщо на іншому комп'ютері є такий же контролер, спробуйте використовувати його з проблемним жорстким диском. Якщо при цьому HDD запрацює, то область пошуку несправності звужується до плати контролера: цю плату можна замінити аналогічною (або відремонтувати) або дані незіпсованою.

Можливі випадки, коли вдається завантажитися з жорсткого диска, вільно працювати з усім, що знаходиться на диску С:, але не маєте доступу до решти логічним дискам. Причиною такої неполадки, швидше за все, є те, що при завантаженні системи не був встановлений драйвер, що підтримує розбивку диску, відмінну від стандартної (тобто прийнятої в MS-DOS). Завантаживши цей драйвер, ви впораєтеся з даною проблемою.

Помилки в таблиці розташування файлів і в кореневому каталозі
Якщо ви спробуєте вивести на екран лістинг каталогу (командою DIR) або спробуєте викликати якісь файли, а бачите на екрані незрозумілі символи, або DOS бадьоро привітає вас фразою "Abort, Retry, Ignore?", Значить пошкоджені FAT, кореневий каталог або область розташування даних. У цьому випадку дуже важливо, нічого не записуйте на диск! Відновити таблицю розташування файлів буде дуже легко, якщо ви заздалегідь подбали про безпеку що зберігається на диску. Існує кілька утиліт, що зберігають інформацію, що міститься в кореневому каталозі і в таблиці розташування файлів, що дозволяють згодом відновити її. Найбільш відомі утиліти MIRROR з пакету PС Tools і FR з пакету Norton Utilites. Як показує практика, ця програма працює майже безвідмовно - єдине, з чим вона не справляється, це з ситуаціями, коли місце розташування файлу з системною інформацією виявляється начисто затертим. Звичайно, щоб мати можливість відновити диск описаним способом, необхідно заздалегідь зберегти необхідну інформацію. Для цього потрібно запустити програму з опцією / SAVE, або вибрати відповідний режим в меню програми. Слід пам'ятати, що утиліти цього типу відновлюють кореневий каталог і таблицю розташування файлів відповідно до положення, що склався до моменту останнього збереження системної інформації. Тому в результаті роботи такої програми можна все-таки втратити деяку кількість інформації. Імовірність цього тим вище, чим рідше зберігаються копії системної області диска; отже, потрібно взяти за правило хоча б щоденне виконання цієї необтяжливою процедури.

Спотворені дані (помилки в області даних)
Значно легше мати справу з помилками в області зберігання даних. Утиліти Maсe Gold володіють спеціальними засобами для відновлення файлів даних, записаних у форматі dBASE, а також у форматах багатьох популярних текстових процесорів. Це, відповідно, утиліти DBFIX.EXE і TEXTFIX.EXE. Програма NU з утиліт Нортона дозволяє реконструювати файли вручну кластер за кластером, перевіряючи кожен з них на коректність що зберігаються в ньому даних. Якщо витертий цілий підкаталог, все ж таки є шанс, що вдасться повністю відновити інформацію, особливо якщо після цього на диск не встигли нічого записати і якщо втрачені файли зберігалися в послідовно розташованих кластерах. Добре працює утиліта відновлення підкаталогів в Maсe Gold (UNDELITE.EXE). З пакетом Norton Utilites Advanсed Edition поставляється книга "The Norton Troubleshooter". У ній крок за кроком описані процедури відновлення дисків після найбільш загальних аварій - таких, як пошкодження завантажувального сектора, поява невірної точки входу до підкаталогу і засмічення каталогу. Уважно прочитайте Troubleshooter або будь-яку інструкцію, яка супроводжує програму відновлення даних. Вам совершенно необходимо знать, что программа делает и как она это делает, а также совместима ли она со структурой вашего жесткого диска. Існує така велика кількість різноманітних накопичувачів, що відновлять програм і версій DOS, що іноді між ними можуть відбуватися конфлікти, причому навіть з катастрофічними результатами. Вдаватися до використання програми RESTORE (що входить в комплект операційної системи) для відновлення зіпсованих або перекручених даних слід тільки в останню чергу. RESTORE не розбираючись, записує в "відновлений" файл всі дані, які зможе знайти в кореневому каталозі. Цьому процесу властива шкідлива особливість переписувати інші файли, фактично знищуючи їх (особливо якщо мова йде про програми), тому варто задуматися про те, чи потрібно застосовувати її взагалі. В усякому разі, використовуйте її тільки, якщо програми типу Norton і Maсe виявилися не в змозі допомогти вам. Іноді врятувати зниклі дані допомагає програма СHKDSK, що знаходить кластери диска, що не належать одному файлу, і кластери, які належать відразу декількох файлів. Потім програма усуває цю плутанину.

Якщо HDD зовсім "вирубали"
Якщо всі описані вище заходи закінчилися безрезультатно, то вам залишається або попрощатися зі змістом диска або звернутися у фірму, що спеціалізується на відновленні інформації, і допоможе відновити файли та інші дані з вашого диска, а також відновить HDD. У Москві і Санкт-Петербурзі з такими проблемами Вам допоможе компанія відновлення даних Data Recovery.

І все-таки від неприємностей описаних в цій статті можна досить надійно захиститися, регулярно створюючи резервні копії диска.

Переглядів: 3396 | Дивись також: Russian Enhancement Pack |Оновлена лінійка «малих» ИБП - Protect А |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0