Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 07:45

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Класифікація ноутбуків

Що таке ноутбук?

Ноутбук (від англ. Notebook - блокнотний ПК) - портативний персональний комп'ютер, в корпусі якого об'єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру, а також акумуляторні батареї. Ноутбуки працюють від акумулятора, але також існує можливість роботи і через адаптери, які заряджають батарею ноутбука.

Компактні комп'ютери, що містять усі необхідні компоненти (у тому числі монітор) в одному невеликому корпусі і, як правило, складається у вигляді книжки. Пристосовані для роботи в дорозі, на невеликому вільному просторі. Для досягнення малих розмірів в них застосовуються спеціальні технології: спеціально розроблені спеціалізовані мікросхеми (ASIC), ОЗУ і жорсткі диски зменшених габаритів, компактна клавіатура, яка не містить цифрового поля, зовнішні блоки живлення, мінімум гнізд розширення.

Як правило, містять розвинені засоби підключення до дротяних і бездротових мереж, вбудоване мультимедійне обладнання (динаміки, часто мікрофон і веб-камеру). Останнім часом обчислювальна потужність ноутбуків не сильно поступається стаціонарним ПК, а іноді і перевершує їх. Дуже компактні моделі не містять CD / DVD-накопичувача.

За допомогою спеціальних доків ноутбуки можуть перетворюватися на настільні ПК: вставляючи ноутбук у такий док, користувач підключає до обчислювальних пристроїв ноутбука зовнішній великий екран, повнорозмірну клавіатуру, миша, динаміки і порти підключення.

1. Які бувають ноутбуки?

У першу чергу ноутбуки відрізняються своїми розмірами.

Ноутбуки відрізняються невеликими розмірами і вагою, час автономної роботи ноутбуків змінюється в межах від 1 до 6-8 годин.

Нетбук (від англ. Netbook) - невеликий ноутбук, призначений для доступу до Інтернету і роботи з офісними додатками. Нетбуки відрізняються компактними розмірами (діагональ екрана 7-10 дюймів або 17,8-25,4 см), невеликою вагою, низьким енергоспоживанням і відносно невисокою вартістю.

За розмірами ноутбуки класифікуються на основі розміру діагоналі дисплея:

* 17 дюймів і більше - «заміна настільного ПК» (Desktop Replacement)
* 14 - 16 дюймів - масові ноутбуки (спеціальної назви для даної категорії ноутбуків не передбачено)
* 11 - 13,3 дюйма - субноутбуки
* 7 - 10,2 дюйма - нетбуки.
* Пристрої з діагоналлю екрана менш 7 дюймів виділяють в спеціальну категорію «наладонних ком'ютера»

Розглянемо ці класифікації докладніше:

Desktop Replacement (розмір дісплея17 дюймів і більше) --

Ноутбук класу Desktop Replacement (DTR) - призначений для заміни настільного ПК. По суті це тип мультимедійних і бізнес ноутбуків, що має одну ключову особливість - великий екран (з діагоналлю 17 дюймів і більше). Габарити і вагу (3-5 кг.) Таких портативних комп'ютерів досить значні, що робить їх незручними в перенесенні. Проте відносно великий розмір дисплея забезпечує більш комфортну роботу пристрій дозволяє встановити потужні компоненти і забезпечити їм достатнє охолодження. Ряд виробників встановлює у великі ноутбуки 2 жорсткі диски, які зазвичай об'єднані в RAID-масив. DTR-ноутбуки, як правило, мають високу продуктивність, Ю. Єханурова, великий набір роз'ємів, якісний екран, зручну клавіатуру з окремим цифровим блоком. Вартість ноутбуків цього класу перебуває в діапазоні від 18000 до 120000 рублів.

Категорія ноутбуків з розмірами дисплея 14 - 16 дюймів

Ноутбуки цієї категорії найбільш поширені. Вони мають прийнятними габаритами і вагою при збереженні гідного рівня продуктивності.

Субноутбуки - ноутбуки з розмірами дисплея 11 - 13,3 дюйма

Такі ноутбуки відрізняються малими габаритами і вагою, однак маленький розмір екрану знижує зручність роботи з таким пристроєм. Розміри субноутбуків не дозволяють встановити потужні компоненти, оскільки виникають проблеми з охолодженням, тому в них часто застосовують мобільні процесори зі зниженим енергоспоживанням (моделі LV або ULV). Субноутбуки рідко оснащуються дискретними графічними адаптерами, а в деякі моделі не встановлюється дисковод оптичних дисків.

Нетбуки - розміри 7 - 10,2 дюйма

Термін нетбук (netbook) стає таким же звичним, як і слова ноутбук, лептоп. Вообщем-то всі вони використовуються для позначення портативних комп'ютерів. Нетбук це неповноцінний ноутбук. Логіка проста Internet + notebook = netbook. Нетбуки орієнтовані на перегляд веб-сторінок, роботу з електронною поштою та офісними програмами. Для цих ноутбуків розроблені спеціальні енергоефективні процесори Intel Atom. Малий розмір екрану, невелика клавіатура й низька продуктивність подібних пристроїв компенсується помірною ціною і відносно великим часом автономної роботи. Габарити не дозволяють встановити в нетбук дисковод оптичних дисків, однак Wi-Fi-адаптер є обов'язковим компонентом.

Зараз ринок нетбуків бурхливо зростає і майже щотижня з'являються нові моделі. Загалом помітна тенденція наближення нетбуків до звичайних ноутбуків за ціною, розмірами, але на жаль не по продуктивності. Так що якщо вам потрібна портативна робоча конячка, то краще дивіться у бік ультрапортативних ноутбуків. Так, вони значно дорожче, але і мощі у них значно більше. Нетбук тут вам не допоможе.

І найменші це --

КПК - Кишеньковий персональний комп'ютер (надолонник).

Діагональ таких комп'ютерів менше 7 дюймів.

Кишеньковий персональний комп'ютер-збірна назва класу портативних електронних обчислювальних пристроїв, спочатку запропонованих до використання як електронних органайзерів. Англійська назва Personal Digital Assistant (PDA) на російську мову можна перекласти як «особистий цифровий секретар». КПК часто називають наладонником (англ. handheld) з-за невеликих розмірів. Управління ними, як правило, відбувається за допомогою невеликого за розмірами і дозволом екрану, чутливого до натиснення пальця або спеціального пера (стилуса), а клавіатура й миша відсутні. Деякі моделі, втім, містять мініатюрну фіксовану або висувається з корпусу клавіатуру.

І так ми розглянули класифікації ноутбуків за розмірами, наступна їх особливість це їх внутрішня начинка.

Класифікація ноутбуків за технічними характеристиками.

За технічними характеристиками ноутбуки класифікують на:

* Бюджетні ноутбуки
* Ноутбуки середнього класу
* Бізнес-ноутбуки
* Мультимедійні ноутбуки
* Ігрові ноутбуки
* Мобільний робоча станція
* Іміджеві ноутбуки
* Захищені ноутбуки
* Ноутбуки з сенсорним дисплеєм

І так розглянемо цю категорію.

Бюджетні ноутбуки

Діагональ екрана бюджетного ноутбука зазвичай 14-15 ", хоча низка виробників пропонує моделі з діагоналлю 17".

Бюджетні ноутбуки - ноутбуки з низькою ціною і обмеженими можливостями. Такі ноутбуки засновані на дешевих процесорах Intel Celeron M і AMD Mobile Sempron, а також молодших моделях Intel Core 2 Duo і AMD Turion, іноді застосовуються процесори VIA C7. Бюджетні процесори найчастіше мають не кращою енергоефективністю, що негативно позначається на часі автономної роботи ноутбуків. У ряді надбюджетних моделей відсутній Wi-Fi-адаптер.

Особливу позицію в ряду бюджетних ноутбуків займають нетбуки з діагоналлю екрана 7 - 10,2 дюйма. Дані пристрої спочатку розроблялися для нижнього цінового сегменту, проте їх продуктивність і комфорт роботи низькі, а вартість багатьох моделей можна порівняти зі звичайними бюджетними ноутбуками, що робить їх не кращим вибором на роль основного комп'ютера.

З метою зниження вартості бюджетні ноутбуки часто постачаються без попередньо встановленої операційної сістмеми, або з попередньо встановленою FreeDOS або ОС на базі GNU / Linux.

Ноутбуки середнього класу

Діагональ екрана такого пристрою може бути будь-хто.

Ноутбуки середнього класу - найбільша і досить розмита категорія ноутбуків. Ноутбуки даної категорії не володіють видатною продуктивністю, відеоадаптер - вбудований або дискретний молодших серій, процесор - початковим і середнім рівнем. Корпус таких портативних комп'ютерів, як правило, виконаний із пластику, дизайн простий, не виділяється. Операційна система в більшості випадків - Windows Vista Home Basic або Windows Vista Home Premium, зустрічається також Windows XP Home Edition.

Виробники зазвичай відносять моделі середнього класу до офісних і mainstream-серій, іноді такі портативні комп'ютери позиціонуються як "мультимедійні ноутбуки економ-класу" або навіть як "ігровий ноутбук економ-класу" (у цьому випадку в ноутбуці встановлена відеокарта середнього рівня і недорогий процесор ). Більшу частину ноутбуків категорії DTR - (заміна настільного ПК) також можна віднести до ноутбуків середнього класу.

Ноутбуки бізнес класу.

Бізнес клас-це ноутбуки для ділових людей. За своїми технічними характеристиками бізнес-ноутбуки практично аналогічні ноутбуків середнього класу і відрізняються від них в основному строгим і лаконічним дизайном, а також застосуванням більш дорогих матеріалів. Бізнес-ноутбуки досить часто ставляться категорії субноутбуків (призначені в першу чергу для тих, хто часто їздить у відрядження), рідко - до категорії DTR - (заміна настільного ПК) (для тих, кому виносити ноутбук за межі офісу не потрібно). Деякі моделі оснащуються професійними відеокартами Quadro NVS, призначеними для виведення інформації на декілька зовнішніх дисплеїв (дані відеоадаптери сертифікована для корпоративних додатків). Зустрічаються навіть бізнес-нетбуки (HP 2133 Mini-Note PC). На бізнес-ноутбуки як правило попередньо встановлювати ОС Windows XP Professional Edition або Windows Vista Business.

Мультимедійні ноутбуки

Мультимедійні ноутбуки - це також досить розмита категорія ноутбуків.

Розмір діагоналі екрана мультимедійних ноутбуків 15 - 17 дюймів, мультимедійних ноутбуків з меншою діагоналлю майже не зустрічається, оскільки маленький розмір дисплея ускладнює виконання мультимедійних функцій. Прості мультимедійні ноутбуки практично не відрізняються від ноутбуків середнього класу. Іноді можна зустріти невеликий екран на задній стороні кришки, що дозволяє переглядати зображення і відеокліпи не відкриваю ноутбук. Досить часто зустрічається можливість перегляду фільмів та інших мультимедійних файлів без завантаження операційної системи. Просунуті мультимедійні ноутбуки оснащуються ТВ-тюнером і пультом дистанційного керування У якості ОС зазвичай виступають Windows XP Media Center Edition або Windows Vista Home Premium.

Позиціонування портативного ПК як «медіа» залежить від виробника. Зазвичай до мультимедійних ноутбуків відносять ноутбуки з відеокартами і процесорами середнього класу, що дозволяє використовувати ноутбук практично в будь-яких цілях, в тому числі і для більшості комп'ютерних ігор.
Ігрові ноутбуки

Ігрові ноутбуки призначені для комп'ютерних ігор. Основна відмінність ігрового ноутбука - продуктивний процесор і потужна відеокарта. Незважаючи на те, що мобільні версії відеокарт поступаються настільним, вони здатні забезпечити достатньо комфортні умови для гри в сучасні вимогливі ігри. Деякі виробники пропонують ноутбуки з двома графічними адаптерами, що працюють в режимі SLI / Crossfire (зрозуміло, в моделях класу Desktop Replacement). Найчастіше ігрові ноутбуки володіють агресивним дизайном, такі моделі можна віднести до класу іміджевих ноутбуків.
Мобільний робоча станція

Ноутбуки класу мобільна робоча станція призначені для професійної роботи в програмах тривимірного моделювання та САПР. Ключовою відмінністю мобільної робочої станції від інших ноутбуків є використання мобільних версій профессііональних відеокарт NVidia Quadro FX або ATI FireGL. Зазвичай на подібних ноутбуках встановлений продуктивний процесор, а дисплей має велику роздільну здатність (аж до 1920х1200 на моделях з розміром діагоналі екрана 15,4 - 17 дюймів).

Іміджеві ноутбуки

Іміджеві ноутбуки виділяються серед інших яскравим і незабутнім дизайном. Для виготовлення корпусів іміджевих ноутбуків часто застосовуються такі матеріали як сталь, алюміній, карбон та інші незвичайні матеріали. Зустрічаються моделі, прикрашені стразами Swarovski. Типовий іміджевий ноутбук відноситься до класу субноутбуків, однак іміджеві моделі встречаюстся серед моделей всіх розмірів. До класу іміджевих ноутбуків іноді відносять деякі моделі ігрових і бізнес-ноутбуків. Продуктивність іміджевих ноутбуків може бути досить низькою (компактні моделі), а може бути і дуже високою (MacBook Pro, ігрові ноутбуки Asus Lamborgini, Acer Ferrari і ін)

Захищені ноутбуки

Захищені ноутбуки ( «позашляховики») призначені для роботи в екстремальних умовах. Вони мають підвищену стійкість до вібрації, ударів, великий запиленості і вологості, агресивних хімічних середовищ, можуть працювати при екстремальних температурах. Виробники пропонують моделі з різними класами захисту. Такі ноутбуки знаходять застосування в армії, аварійно-рятувальні служби (МНС, пожежні та інші), можуть служити в якості промислових комп'ютерів тощо Найчастіше подібні пристрої розробляються за спеціальним замовленням державних організації (в основному, збройних сил). У захищених ноутбуках використовуються спеціальні компоненти, стійкі до зовнішніх впливів. Широке застосування знаходять твердотільні жорсткі диски (SSD). Широкому розповсюдженню захищених ноутбуків перешкоджає їх висока ціна і велика вага.
Ноутбуки з сенсорним екраном (планшетні ноутбуки)

Ноутбуки з сенсорним екраном являють собою гібрид планшетного ПК і ноутбука, тому такі комп'ютери також називають планшетного ноутбуками. Від планшетних ПК їм дістався сенсорний екран, а від ноутбука корпус з повноцінною клавіатурою. Позиціонування подібних портативних комп'ютерів залежить від виробника, некотороие відносять дані пристрої до ноутбуків, інші - до планшетним комп'ютерів. Як правило дисплей на таких ноутбуках зроблений поворотним, що значно розширює функціональність пристрою і дозволяє використовувати його як у вигляді ноутбука, так і в якості повноцінного планшетного ПК. Діагональ екрана планшетних ноутбуків зазвичай не перевищує 15 дюймів, продуктивність досить середня. Ці особливості пов'язані з високою вартістю і відносно великим енергоспоживанням сенсорних панелей.

Перевагою таких ноутбуків перед іншими категоріями портативних комп'ютерів є можливість вводити інформацію безпосередньо на екрані, а перед планшетного ПК - повноцінна клавіатура, що дозволяє без проблем набирати більші обсяги тексту. Основними недоліками є велика вартість і відносно низька продуктивність подібних пристроїв. До недоліків також можна віднести меншу надійність поворотного шарніра (в порівнянні з традиційними


Відеоспостереження для бізнесу |Мультимедійний плеєр на hdd диску? |
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0