Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 07:45

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Вибір нетбука

Як ультрапортативний ноутбук, так і нетбук здатна служити основним персональним комп'ютером для високомобільну користувача. Відразу відзначимо, що такі люди рідко мають потребу у високій швидкодії або функціональності. Завдання у них, як правило, «офісні»: Word-Excel-аська-пошта-Інтернет плюс ще пара-трійка такого ж рівня додатків. Саме вони найчастіше і замислюються, що віддати перевагу - нетбук або повноцінний «ультрапорт».

Якщо провести загальні порівняння нетбуків з ноутбуками, картина вимальовується наступна. Різниця в розмірі між 10 - і 12 - дюймовими комп'ютерами відносно невелика. Тобто відмінності в ергономіці теж не так вже разючі. Зате у вазі нетбук виграє майже в два рази - його нормальна маса складає 1,1 кг, а 12 - дюймового ноутбука - 1,9 кг. Нетбуки з екраном 12 "виглядають у цьому відношенні найбільш вдалим компромісом - за масою вони ближче до 10-дюймовим нетбукам, у той час як розмір клавіатури і дисплея у них такий же, як у класичних« ультрапортов ».
По частині оснащення є чотири найбільш істотних відмінностей між ноутбуки й нетбуки. Перше - ноутбуки практично завжди містять оптичний привід (зазвичай DVD ± RW), він або вбудований, або зовнішній і лежить в коробці поруч із пристроєм; у нетбуків ж оптики не буває ніколи. Друге - дозвіл екрану. Значення 1024 × 600 точок у нетбуків автоматично робить їх менш придатними для роботи з великими таблицями або графікою, втім, у всіх 12-дюймових моделей висота зображення мінімум 768 точок. Третє відмінність - слот розширення PCMCIA або Express Card, який у ноутбуків є завжди, а у нетбуків зустрічається дуже рідко. Ця опція цікава головним чином тим, хто планує активно використовувати мобільний доступ в Інтернет або TV-тюнер. Нарешті, у нетбуків ємність вінчестера обмежена значенням 160 ГБ, а в ноутбуків - 250-320 Gb, і цей додатковий обсяг може мати значення. Всі інші відмінності в конфігурації, включаючи і кількість портів USB, несуттєві і зазвичай розглядаються тільки в окремих випадках.

Що стосується продуктивності, то технічно швидкодію будь-якого ноутбука, в тому числі і ультрапортативного, вище, ніж у нетбука, в рази за рахунок того, що будь-який «великий» процесор, будь то Core 2 Duo (навіть з ULV-лінійки), Celeron або Turion, набагато продуктивніше, ніж Intel Atom. Якщо говорити про 3D, то при наявності хоч якого-небудь дискретного відеочіпа в ноутбуці його відрив від нетбука зростає до 10-20-кратного. Але це все «синтетичні» показники, а насправді різниця у швидкодії нівелюється двома факторами. По-перше, на ноутбуках, як правило, стоїть Windows Vista, а на нетбуках - XP, і це в підсумку дає яку можна порівняти швидкість виконання системних операцій. По-друге, завдання, які зазвичай виконуються «на ходу», досить прості, і в них різниці в швидкодії просто не видно. Але у «важких» завданнях і в іграх вона все-таки виявиться. З автономністю може бути по-різному - все залежить від конкретної моделі та комплектації. Нетбуків з батареями 2200 мА ∙ ч вже треба уникати, так як реально вони працюють до 2 годин, чого абсолютно недостатньо. На автономність «ультрапортов» впливають, з одного боку, досить швидкі процесори, а з іншого - необхідність знижувати габарити і масу. В результаті від такого ноутбука звичайно варто чекати близько 3 годин роботи при ємності акумулятора в 5000-6000 мА ∙ год, для більшого потрібно розширена батарея (іноді буває в комплекті), з якої комп'ютер істотно додає у вазі. Нетбуки при тих же 5200 мА ∙ ч з легкістю тримаються без підзарядки близько 5 годин, так що в цій номінації вони перемагають.

Що ж у підсумку? Всупереч сформованим стереотипам, ціновий критерій при виборі між нетбуком і ультрапортативний ноутбуком грає не надто вже велику роль. Справа в тому, що ті, хто пильно стежить за розвитком нового класу пристроїв, «прогавили» різке зниження цін на класичні 12-дюймовікі - тепер це комп'ютери не за $ 1500-2000, а за $ 800-900. Так що найбільш важливо те, для яких завдань потрібен комп'ютер і як його передбачається використовувати. Якщо ви прагнете в першу чергу полегшити свою ношу по дорозі на роботу і додому, беріть повноцінний 12-дюймовий ноутбук. Вагомими аргументами на його користь можуть бути: необхідність регулярно працювати з оптичними дисками, ресурсомісткі програми, потреба в PCMCIA / EC-периферії, бажання грати. А ось нетбук кращий для роботи anytime & anywhere, це варіант для тих, хто багато рухається і не має фіксованих робочих місць. Також він підійде тим, для кого критичні майже 1 кг ваги або 300 доларів економії. Але в будь-якому випадку вибір між цими класами пристроїв дуже індивідуальний, тому, навіть погодившись з нашими висновками, вам доведеться серйозно над ним поміркувати.


Огляд нетбука Samsung NC10 |Acer Aspire One AOA110 |
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0