Вітаю Вас ГістьВівторок, 19.06.2018, 11:33

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Купуємо б/у ноутбук

Ринок вживаного устаткування існує вже дуже давно. Він з'явився на наступний день після народження звичайного ринку, на якому продаються нові товари. Існує безліч причин, чому люди хочуть продати свої речі, що були у вжитку, але існує тільки одна причина, з якої б / у товари купуються - бажання заощадити.

Якщо розглядати конкретно б / в ноутбуки, то економія виходить цілком значна. Ноутбук - річ не з дешевих спочатку і, як і будь-який старий комп'ютер, який був у вжитку ноутбук коштує не більше 70% від вартості аналогічного нового товару. І цих зекономлених 30% вам вистачить, повірте, не тільки на морозиво.

Якщо б / у ноутбук продається з залишками гарантії фірми-продавця або виробника, то це поза сумнівом, більш кращий вибір, ніж ноутбук з закінчилася гарантією. Навіть якщо ви неспеціаліст і Проглядов при огляді деякі критичні недоліки - навіть у цьому випадку організація, відповідальна за гарантійний ремонт, все одно прийме у вас цей ноутбук для безкоштовного ремонту цих недоліків, адже паспортних даних першого власника в гарантійному талоні не вказано.

Інша справа, якщо гарантія виробника вже скінчилася. Тут існує два варіанти. Перший - купити б / у ноутбук у фірми перекупника, яка надасть свою власну гарантію на цей старий ноутбук, зазвичай не більше трьох місяців. Але фірма сама купила цей ноутбук у приватної особи, і кінцева вартість ноутбуків б / у складається в таких фірмах з вартості, заплаченої приватнику за ноутбук, торгової націнки, що включає в себе оренду приміщення, зарплату працівникам, податки, прибуток власника фірми та інших накладних витрат , а також вартість цієї тримісячної гарантії. Адже якщо ноутбук все-таки зламається протягом цього терміну, ремонт фірма буде робити нібито за свій рахунок, але насправді цей рахунок вже оплачений вами, як складова частина вартості придбаного у фірми ноутбука.

Тому існує другий, найбільший економічний, варіант - купити б / у ноутбук у приватної особи. Гарантії, ви в цьому випадку, звичайно, не отримаєте, але зате зекономлених коштів вам вистачить, в крайньому випадку, якщо ноутбук зламається, на нескладний ремонт. Таким чином, купуючи б / у ноутбук у приватника, ви граєте у звичайну лотерею: заощадите чи ні. Однак і зламаний ноутбук коштує досить пристойних грошей, а якщо продавати окремо по запчастинах, то вийде ще й дорожче ніж працює примірник такої ж моделі.

Далі ми розповімо про основні моменти огляду б / в ноутбуків при покупці. Зазвичай вживані ноутбуки продаються без коробки, без документів і рідко з установчими дисками. Найбільш часто зустрічається комплектація б / в ноутбуків - сам ноутбук і зарядний пристрій.

Найбільш спірне питання в такій комплектації - настановні диски з ліцензійною операційною системою і драйвера. Драйвера завжди можна скачати в інтернеті на сайті виробника ноутбука, загальний розмір драйверів не перевищує звичайно 100 мегабайт, що навіть для регіональних розцінок з їх ще лімітованим трафіком становить цілком прийнятну суму, не кажучи вже про безлімітних тарифах.

Що стосується операційної системи, то для Росії не проблема купити в будь-якому кіоску за 100 рублів піратську версію будь-якої операційної системи, це виключно питання вашої совісті. Щоправда, на більшості сучасних ноутбуків знизу є наклейка з серійним номером ліцензійної операційної системи, але от знайти диск, до якого підійде ваш ключик, досить проблематично. Виробники ноутбуків встановлюють на свої апарати спеціальні версії операційних систем, які можуть встановлюватися тільки на моделі даної фірми. Тому операційна система з диска від ноутбука вашого сусіда по сходовій клітці не тільки може відмовитися від вашого ключа при установці, але і просто може відмовитися від установки в принципі, мотивуючи це відмінностями в назвах виробника моделі, хоча характеристики у них можуть бути абсолютно однакові.

Отже, ви знайшли підходящу модель за смачною ціною і приїхали на зустріч з продавцем. Перше, на що треба звернути свою увагу - це на продавця! Якщо він неохайно одягнений, погано виглядає - значить, так само він звертався і з ноутбуком. І, якщо при подальшій перевірці у вас виникнуть якісь сумніви щодо якості ноутбука, сміливо розвертайтеся й ідіть, ринок б / в ноутбуків, принаймні, у великих містах досить широкий - завжди знайдеться інша пропозиція.

Далі оглядаємо ноутбук з усіх сторін на предмет відколів і тріщин. Подряпини - це неминучий супутник б / в ноутбуків, і з цим доводиться змиритися. Однак, відколи й тріщини - це серйозний привід подумати про те, що ноутбук кидали на підлогу. І якщо матриця могла залишитися цілою, то могла постраждати системна плата ноутбука. Мікротріщини на системній платі можуть ніяк не впливати на працездатність ноутбука в звичайному стані, але якщо його взяти його в руки і натиснути у певному місці, то відбудеться розрив доріжок в місці мікротріщини і ноутбук зависне або просто відключиться. Тому після огляду і завантаження операційної системи спробуйте несильно погнути основну частину ноутбука з системною платою туди-сюди. Такі ж дії необхідно зробити і з екраном ноутбука - буває, відходять контакти на матриці і при фізичній дії вилазять її недоліки: биті пікселі, цілі лінії битих пікселів або різноманітні бліді плями на підкладці.
Чим небезпечний битий піксель? Під битим пікселів на рідкокристалічною матриці прийнято розуміти кристал, який відображає не всі кольори гами: червоний, зелений, синій. Звичайно, не відображається один з цих кольорів. Рідко всі разом. На практиці це виглядає як точка на зображенні монітора, помітно відрізняється від тих, що оточують її кольору. Якщо битий піксель знаходиться в крайніх областях матриці, то він не сильно заважає перегляду і практично непомітний. Якщо в центральній області, то вже значно більше нервує користувача. Дуже часто на простеньких ноутбуках виробники навіть заявляють межа до 5 таких битих пікселів, як нормальне значення для нової матриці, тому, в принципі, боятися їх не варто, якщо це заводський брак.

Зовсім інша справа, якщо битий кристал з'явився в результаті експлуатації ноутбука, тобто під фізичним впливом. Якщо натиснути на кришку ноутбука навпроти такого битого пікселя, то навколо нього можуть виникнути й інші такі ж - це явна ознака фізичного пошкодження матриці, згодом вони все одно вилізуть на поверхню.

Щоб перевірити наявність битих пікселів на матриці б / у ноутбука, необхідна спеціальна програма, яка покаже вам екран цілком заливаючи його квітами стандартної гами: червоним, зеленим, синім а також білим і чорний кольори. Приклад такої програми: Nokia Monitor Test. Ви можете узяти її з собою на USB носії інформації - заодно перевірите і працездатність USB портів. Але щоб запустити її, необхідно спочатку завантажити операційну систему на ноутбуці.

Взагалі, завантаження операційної системи - найсерйозніший тест для комп'ютера. І якщо система завантажилася, то варіантів критичної несправності ноутбука залишилося зовсім небагато. Таким чином, якщо операційна система на ноутбуці не встановлена, то це серйозний привід нарватися на несправний апарат.

Після завантаження, система може надалі зависнути або ноутбук просто вимикається - це відбувається в основному через перегрів різних мікросхем системної плати, звичайно процесора. Буває, на залитих водою, чаєм, кавою ноутбуках перегрів виникає на відеочіпі та інших не менш важливих великих мікросхемах, які за родом своєї діяльності потребують охолодження.

Виявити такі приховані несправності в ноутбуці дуже важко за кілька хвилин - це і є та сама лотерея, про яку йшлося вище. Звичайно, можна запустити якісь тести для 100% завантаження процесора і почекати кілька хвилин, поки запуститься вентилятор процесора і можна вже з великим ступенем імовірності стверджувати про працездатність системної плати. Хорошим тестом у даному випадку може виступити тривимірна гра. Але сучасні ноутбуки володіють значним набором властивостей, що не дозволяє їм перегріватися і вентилятор з них - сама остання ступінь. Тому, якщо ні ви, ні продавець не володієте знаннями про те, як штучно змусити ноутбук перегрітися з метою включення вентилятора та перевірки функціональності повітряного механічного охолодження ноутбука, то доведеться довіритися продавцеві, який напевно буде стверджувати, що даний ноутбук працював у нього цілодобово без зупинки . Тут треба повернутися до першої заповіді покупця б / в товарів - вивчайте в першу чергу продавця, від того, порядна людина він або брехун, залежить справжній стан купується ноутбука, адже на його слова доводиться спиратися в першу і єдину чергу при перевірці багатьох функцій. Якщо вам вдалося змусити вентилятор включитися, то необхідно також дочекатися і його виключення, тобто підсумку виконання своєї функції охолодження. Часто вентиляційні проходи забиваються пилом і вентилятор не в змозі виконати свою функцію. Хоча прочищення вентиляційних каналів досить нескладна операція і може бути виконана користувачем самостійно, нездатність вентилятора виконати свою функцію може бути пов'язана і з іншими особливостями ноутбука, які так просто усунути не вдасться.

Якщо з матрицею і системною платою все в порядку, переходимо до тестування акумулятора ноутбука. Повністю перевірити час роботи ноутбука від батареї досить складно, хоча програм для перевірки існує й чимало. Справа в тому, що графік розряду батареї б / у ноутбука може бути нелінійною і вже після 50% заряду може миттєво опуститися до нуля. Приклади таких графіків можна подивитися на сайті однієї з таких програм для тестування батарей ноутбуків BatteryMark.Ru Тому, за ті середні 10 хвилин на операцію, протягом яких ви спілкуєтеся з продавцем, з'ясувати справжній стан батареї не представляється можливим. Можливо, ці 10 хвилин і опиняться повним часом роботи цього ноутбука від цієї батареї. Єдиний шанс - це запустити програму, подібну BatteryMark.Ru в режимі повного навантаження на ресурси ноутбука і подивитися кілька хвилин на лінійність графіка розряду батареї. Якщо графік розряду рівний, то ймовірність придбати ноутбук з робочою батареєю збільшується. Також варто зауважити, що такі тести варто проводити після 50% розряду батареї, а не з 100%, тому що практика показує, що нюанси виникають зазвичай на не повністю заряджених батареях.

Також дуже і дуже непогано перевірити зарядний пристрій на предмет зарядки батареї ноутбука. Хоча так буває рідко, що у продавця приватника є інший такий же ноутбук, на якому він заряджав батарею, а на цьому ноутбуці зарядка батареї не працює.

І остаточно переходимо до перевірки інших дрібних функціональних особливостей ноутбука. Тут треба зауважити, що перевіряти варто тільки ті функції, якими ви дійсно збираєтеся користуватися. Якщо ви не слухаєте музику через навушники або не збираєтеся підключатися до зовнішнього монітора, то вам ні до чого працездатність цих портів на ноутбуці.

Необхідно перевірити оптичний привід на читання як CD так і DVD дисків (не забудьте захопити їх з собою) і так само на запис CDRW і DVD-RW - за читання / запис їх відповідають різні вузли. Буває, що перезаписувані диски привід вже не пише, а пише тільки диски з одноразовим записом, або взагалі не читає CD або DVD.

Жорсткий диск можна дуже легко і швидко перевірити за допомогою спеціальних програм на кшталт MHDD. Але вони працюють під DOS і досить складні в застосуванні для звичайних користувачів. Тоді єдине, що можна зробити, це запустити windows сумісну програму для читання SMART атрибутів вінчестера і спробувати визначити за ним стан жорсткого диска. Про SMART написано дуже багато в інтернеті, і цілком може бути, що недосвідчений користувач загубиться в потоці цієї інформації, тому дамо просту пораду: спробуйте скопіювати яку-небудь об'ємну папку або файл в інше місце на жорсткому диску, і поки система цим займається - прислухайтеся до роботи вінчестера. Якщо жорсткий диск видає клацання при роботі або інші сторонні звуки крім легкого шелестіння, значить скоро він вийде з ладу. Втім, жорсткий диск в ноутбуці не найдорожча річ в плані заміни.

Перевірка різних портів і функцій на кшталт модему, мережної карти або Wi-Fi не завжди може бути можлива, оскільки зустріч при купівлі б / у ноутбука відбувається зазвичай на вулиці, до себе додому продавець не запрошує, така вже в нас кримінальна обстановка в країні. Але знову ж таки практика показує, що якщо пристрій визначилося в операційній системі і для нього встановлені драйвера, то, швидше за все, воно працює. І якщо в списку пристроїв ноутбука немає ніяких невизначених рядків або пристроїв, що працюють неправильно - система так це і показує. У Windows XP, наприклад, список пристроїв можна подивитись, натиснувши правою кнопкою мишки на значку "Мій комп'ютер" на робочому столі: Мой компьютер-> Властивості> Вкладка Обладнання-> Кнопка Диспетчер Пристроїв.

Якщо працездатність пристрою позиціонування курсору (миші) ноутбука: TouchPad або TrackPoint легко перевірити, трохи попрацювавши в операційній системі, то для перевірки клавіатури будуть потрібні деякі зусилля. Ідеально, звичайно, запустити спеціальний тест клавіатури, які в множині розкидані в Інтернеті і дуже прості у використанні. Але якщо ви не запаслися такою програмою, то можна запустити який-небудь текстовий редактор і перевірити всі літерні та цифрові клавіші - якщо клавіатура несправна, то клавіші не працюють групами, і в редакторі це можна виявити.

Перевіривши так ретельно старий ноутбук, можна приступати до торгів. Так, так - купівля вживаного товару це завжди ринок, а не магазин з фіксованими цінами. І якщо ви знайшли битий піксель або неробочий модем, то можна "натиснути" на продавця і під тиском ваших аргументів 5-10 відсотків від ціни він може цілком скинуть. Хоча, іноді бувають випадки, коли продавець вказує в оголошенні дійсно мінімальну ціну з урахуванням недоліків ноутбука, з метою швидше його продати. Тут торгуватися вже безглуздо.

Тепер, прийшовши додому і за кілька діб грунтовно перевіривши вашого нового портативного одного, можна радіти зекономлені кошти і витратити їх на що-небудь інше для себе улюбленого. Якщо у б / у ноутбука розкрилися якісь недоліки - не турбуйтеся, просто вам не пощастило, і витративши гроші на ремонт у гарному сервісі ви все одно отримаєте працездатний апарат, який прослужить вам дуже довго. Сучасні ноутбуки спокійно працюють по 8-10 років, якщо з ними дбайливо звертатися. Ну а якщо б / у ноутбук все-таки згорів через тиждень, плюньте на ці гроші, адже згоріла всього лише маленька коробочка, а не машина або, не дай бог, квартира. Візьміть і продайте його по запчастинах і заробіть більше, ніж ви на нього витратили.


Fujitsu Lifebook P1610 |Технічний пристрій, що володіє підвищеною функціональністю. |
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0