Вітаю Вас ГістьСереда, 25.04.2018, 07:45

Ноутбуки Samsung і нетбуки Самсунг


Як вибрати ноутбук

Вам доводилося коли-небудь обирати автомобіль? Ніколи не можна бути впевненим у тому, що вибір оптимальний. Те ж саме можна сказати і про придбання ноутбука. Все просто: або ви будете на ньому "їздити", або - він на вас. Одне з двох. Image

Ви купуєте портативний комп'ютер, щоб скрізь носити його з собою. На які якості ноутбука в першу чергу слід звернути увагу? Звичайно ж, спочатку вас будуть цікавити компактність і "невагомість" електронного помічника (адже саме ці властивості проводять чітку межу між настільним та переносним ПК), а вже потім - потужність системної конфігурації. Світ ноутбуків великий і різноманітний, і в ньому також існують свої класи: є ультратонкі моделі, просто тонкі, стандартні, а також ноутбуки спеціального призначення та нетбуки. Так і компаній, що займаються випуском портативних комп'ютерів, досить багато, і, зрозуміло, у кожного виробника свої погляди.

До яких хитрощів вдаються виробники, щоб максимально полегшити ноутбук, а також зробити його тонше і компактніше? Перш за все, звичайно, виключають не надто часто використовуються периферійні пристрої. До них відносяться флоппі-дисковод і привід для читання компакт-дисків. Легкі й тонкі ноутбуки орієнтовані на тих людей, яким за службовим обов'язком доводиться користуватися комп'ютером далеко від офісу, часом буквально на колінах, в машині або в літаку. Звичайно це журналісти, працівники екстрених служб, бізнесмени і особисті помічники керівників різних рангів, чиї справи вимагають оперативного доступу як до мобільного, так і віддаленого офісу. Хочеться відзначити, що тонкі ноутбуки виглядають дуже елегантно і стильно, за що їх цінує прекрасна половина людства. Взагалі, саме зовнішньому вигляду і дизайну апарату треба приділяти максимум уваги при покупці. Адже одна справа, коли ви працюєте вдома, а інше - якщо вам належить працювати з ноутбуком під час ділової зустрічі. Як відомо, зустрічають по одягу, а зовсім не з системної конфігурації. Ви зацікавлені в успіху операції? - Вам потрібен стильний ноутбук. Стильний, як ваші візитна картка, піджак і краватку.

Опинившись в спеціалізованому комп'ютерному салоні, котрі володіють широким асортиментом ноутбуків від різних фірм-виробників, окіньте поглядом зразки, виставлені на вітрині. Какой-то апарат сподобався вам більше за інших? Попросіть менеджера розповісти про нього детальніше. Не можна здійснювати таку важливу покупку, обмежившись лише спогляданням прайс-листів: так можна придбати ноутбук зовсім "непрезентабельний" зовнішності.

Як правильно купити ноутбук?
Дозволимо собі дати кілька порад, які допоможуть вам правильно зорієнтуватися при виборі та купівлі портативного комп'ютера. Якщо із зовнішнім виглядом і дизайном більш-менш зрозуміло - кожен вибирає "одяг", покладаючись виключно на свій смак, то в питаннях вибору "начинки" (системної конфігурації) покладатися на думку продавця-консультанта щонайменше необачно. Купівля намічається недешева, а консультант - особа зацікавлена. До того ж, ноутбуки - це найчастіше Brand-пристрої і про майбутнє Upgrade можна і не мріяти - дешевше купити новий ноутбук.

Процесор.
Який вибрати? Переважна більшість моделей портативних комп'ютерів зібрані на процесорах компанії Intel. У AMD, одвічного конкурента Intel, також є мобільні варіанти процесорів для ноутбуків, однак частка портативних комп'ютерів, якими вони комплектуються, мізерно мала (принаймні, в Росії ситуація саме така). Чим відрізняється мобільний варіант процесора від процесора для настільних систем? У першу чергу технологією енергозбереження, яка дозволяє продовжити час автономної роботи ноутбука. У Intel - це Speed Step, в AMD - Power Now! Однак суть одна й та сама: при живленні від електромережі процесор працює на повну потужність, забезпечуючи максимальну продуктивність, але як тільки комп'ютер перейшов в режим роботи від акумуляторів, процесор починає працювати упівсили. Наступна відмінність мобільного варіанту - збільшений удвічі кеш другого рівня, що підвищує продуктивність процесора. Є варіанти процесорів, які працюють на системній шині 100 Мгц і на 133 МГц. Необхідно зауважити, що мобільний варіант Intel Pentium III, зроблений за технологією 0,13 мкм, працює тільки на 133-МГц системної шини. Але в ноутбуках можуть зустрічатися і процесори для настільних систем. Зверніть на це увагу при виборі системної конфігурації ноутбука.

Оперативна пам'ять
Покупцю, хто цікавиться, якого об'єму буде достатньо, радимо почати з відповіді на питання: "Достатньо для чого?" Відповівши спочатку на друге запитання, нескладно відповісти на перше. А дійсно, для чого потрібен великий обсяг "оперативки"? У тому випадку, якщо ви плануєте працювати з найсучаснішими операційними системами та програмними пакетами, вашій машині потрібно як можна більше оперативної пам'яті. У випадку її нестачі деякі програми просто відмовляться запускатися, а операційна система буде створювати на свій диск величезних розмірів файл підкачки. Двигун жорсткого диска, в свою чергу, буде постійно обертатися, витрачаючи енергію акумуляторів. Так що ми порадили б у будь-якому випадку не економити на об'ємі оперативної пам'яті комп'ютера.

Відеосистема
До неї входять як графічний контролер з відеопам'яттю, так і дисплей комп'ютера. У тонкі ультрапортативні ноутбуки зазвичай встановлюють дисплеї з діагоналями, що не перевищують 13,3 ", тоді як у стандартних ноутбуках зустрічаються 14" екрани і навіть 15 ". В основному це робиться з метою зменшення габаритів виробу. Дозвіл у тонких моделях часто не перевищує 1024x768 точок . Портативні комп'ютери купуються зазвичай не для роботи з графікою, а для офісних завдань (принаймні такої думки дотримуються провідні виробники), так що навіть в самих сучасних ноутбуках можна зустріти графічний адаптер "родом з минулого століття" об'ємом 4-8Mb. Але з приходом нового покоління графічних чіпів ця ситуація швидко змінюється і з'являються ноутбуки, оснащені суперсучасними Ge-Force.

Жорсткий диск
Споживання електроенергії не залежить від об'єму жорсткого диска, так що краще вибрати диск більше (благо ціни на них аж ніяк не захмарні). У ноутбуках застосовуються спеціальні 2,5 "вінчестери зі зниженим енергоспоживанням.

Комунікаційні засоби
(модем, мережева карта та інфрачервоний порт).
Сьогодні купувати ноутбук, не обладнаний цими апаратними засобами, не має сенсу. Сила ноутбука в його мобільності. Наявність мережевої карти дозволить власникові швидко підключитися до будь-якої корпоративної мережі і переписати на жорсткий диск необхідні файли або програми, скористатися мережевим принтером для роздруківки документів, отримати доступ до Інтернету. Модем забезпечить зв'язок із зовнішнім світом з будь-якої точки, де є телефонна лінія, наприклад прийняти або відправити факс. А маючи під рукою мобільний телефон, який також підключається до ноутбуку, можна в будь-який момент отримати важливу електронну інформацію з вашого віддаленого офісу. У машині, чи в заміському будинку, на курорті - за допомогою засобів комунікації такого ноутбука ви зможете контролювати розвиток бізнесу (при цьому віддаючи некволих гроші за зв'язок).

ІЧ-порт потрібний у першу чергу для організації бездротового офісу. Це засіб комунікації дуже зручно, якщо відповідна периферія (принтер, стільниковий телефон, цифровий фотоапарат, MP3-плеєр) оснащена аналогічними портами. При появі в зоні дії будь-якого пристрою, що підтримує ІК-обмін, спеціальна програма повідомить вас про це і виконає необхідну настройку.

Модулі розширення PCMCIA. Всі сучасні ноутбуки забезпечуються відсіками розширення для PC Card (PCMCIA-слотами). Знадобилося зчитати інформацію з карти флеш-пам'яті - ви встановлюєте її в спеціальний перехідник для PC Card і приєднує останній до PCMCIA-слоту. На PC Card випускається різна периферія: модеми, мережеві карти, накопичувачі, засоби авторизації користувачів, різні перехідники тощо (якщо будь-які апаратні засоби не вбудовані в ноутбук, то цей роз'єм дуже допоможе). Звичайно, плати розширення PCMCIA коштують недешево і тому багато виробників вбудовують всілякі компоненти в ноутбук за замовчуванням.


Вибір Ноутбука для 3D графіки |Відеоспостереження для бізнесу |
Пошук по сайту
Фото
Ноутбуки
Принтери
Флеш диски
Монітори

Придбай собі новий ноутбук тут

Дивись також
Партнери
Архів новин
Статистика


Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0